Laserové gravírovanie do kovu, plastu, dreva, skla, papiera a pod.
Vedeli ste?
Laser fyzikálne skúmal Albert Einstein v rokoch 1900. V roku 1960 zostrojil prvý rubínový laser Teodor Maiman. Za objavenie princípu lasera vyznamenali v roku 1964 Nikolaja G.Basova, Alexandra M. Prochorova a Charlesa H. Townesa.
Manuálne gravírovanie po objavení lasera nahradilo postupne gravírovanie laserom. V segmente reklamy sa stalo laserové gravírovanie obľúbenou technológiou, nakoľko zaručuje kvalitný a cenovo efektívny spôsob označenia materiálov.
Čo je vlastne gravírovanie?
Princíp gravírovania spočíva v tom, že sa pomocou laserového spotu odstráni jedna tenká vrstva z povrchu a tým sa vytvorí rôzny motív, logo, grafika.
Je to technológia, ktorá sa riadi počítačom. Gravírovať sa dá na rôzne povrchy ako kov, drevo, sklo, papier, akryl, koža, kameň, porcelán atď. Na nekovové materiály, drevo či sklo sa vďaka veľmi nízkej odrazivosti a vysokej absorbcii používajú CO2 lasery o vlnovej dĺžke 10.6 μm. Pre kovové materiály je používaná skôr vlnová dĺžka 1.064 nm. Farba vygravírovaného motívu závisí vždy od povrchu, ktorý je pod glazúrou.
Kedy sa Vám oplatí robiť gravírovanie?
Gravírovanie laserom je ideálne riešenie na umiestnenie Vášho loga v prípadoch,
- ak preferujete decentné umiestnenie Vášho loga
- ak potrebujete trvanlivé a stále označenie reklamných predmetov
- ak potrebujete tlačiť variabilné dáta (iniciály, mená atď.)